Enhörna Gospelkör

I backspegeln

Ännu en fantastisk kväll i Stockholms konserthus. Denna gång var det med Kirk Franklins musik och texter. Men det fanns mycket annat som också hände i kulisserna som aldrig publiceras om det inte vore här. På bilden till höger får Eva Gudén sin 60-års present på pendeltåget.

Britt tog även några stämningsbilder från läktaren så varför inte bjuda på dem. Lunchen intogs i Kungshallen och det går bara inte förstå hur en så kokande kitell av människor, ytterkläder, barnvagnar och exotiska rätter kan smaka så gott - helt obegripligt!

Vi tvingade sedan Britt att jogga till pendeltåget - vi tänkte oss inte för - Britt's kommentar var "vet inte när jag sprang så här långt sist...."

Kontakta oss

Missionshuset, Stjärna 44,
151 50 Enhörna
Postadress, c/o Sevén, Norrlöts Gård 3,
151 96 Enhörna

  • Föreståndare Ann-Charlotte Sevén  070 94 15 904

  • Ordförande Anna Rosell  08 550 491 15

  • Vicevärd Olle Sevén  070 862 41 75

  • Enhörna Gospelkör Ewa Larsson  070 250 10 04

Ekonomi

Vi är tacksamma för alla bidrag som hjälper oss att fortsätta driva vår verksamhet.
Nedan finns församlingens Bankgironummer och Swishnummer.

    •  BankGiro  733-5409

    •  Swish       123 131 35 76

Avgift för varje Swish transaktion är 2 SEK vilket dras från överförd summa.

Kurser

Alpha är en grundkurs i kristen tro med föredrag och samtal. Du kan komma hungrig och med dina frågor kring kristen tro. Efter måltid är det dags för föredrag och samtal. Kontakta Ann-Charlotte Sevén för information och anmälan.

  • +46 (0) 709 415 904

Beta, Gamma, Delta och Epsilon är alla fortsättningskurs som bygger på det etablerade Alpha konceptet.

Nyhetsbrev

Skriv in din e-mail adress så skickar vi mer information.

GDPR

Din integritet är viktig för oss och utan ditt förtroende har vi svårt att verka aktivt i vårt samhälle och vår bygd. Läs mer om vår policy och hur vi uppfyller GDPR – Dina personuppgifter hos Enhörna Frikyrkoförsamling.

Sök